China Quads and ATV's
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
China Quads and ATV's

Επιτέλους το ελληνικό φορουμ για κινέζικες γουρούνες!
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vastri




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011

Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα   Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα EmptyΔευ Φεβ 14, 2011 4:48 am

γεια σας φιλοι,
ειμαι κατοχος ενος Catbrier 250 εδω και τρια χρονια, εχοντας κανει ελαχιστα χιλιομετρα. Εξ' αρχης ειχε ενα επιμονο προβλημα (κατασκευαστικο??) οταν επεφτε σε λακουβα τραβαγε δυνατα αριστερα η δεξια. Αναγκαζομουνα να κραταω χαμηλες ταχυτητες προκειμενου να αποφυγω ανεξέλεγκτες καταστασεις.

Προσπαθησα στο παρελθον να μπω σε φορουμ του εξωτερικου (Γερμανια) χωρις επιτυχία (λογω γλωσσας) για να αντλησω εμπειριες. Κατάλαβα ότι το προβλημα εγκειται στα μπροστινα ακρομπαρα η πιθανον απο τσογους απο σινεμπλοκ του ψαλιδιου μπροστα?

Δοκιμασα διαφορες ρυθμισεις στο καμπερ (με οχι θετικα αποτελεσματα), ενω στο χωμα δεν δημιουργουνται ιδιαιτερα προβληματα αλλα κινουμαι με μικρες ταχυτητες.

Μηπως εχετε καποια συμβουλη για αν μπορεσω να χαλιναγωγησω το ατιθασο μπροστινο μου??
ευχαριστω
vastri
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vedimis
Admin
vedimis


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Τόπος : Πέραμα

Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα   Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα EmptyΔευ Φεβ 14, 2011 8:01 am

καλως ηρθες φιλε μου στο φορουμ!
λοιπον ολα αυτα τα γουρουνια οταν πεφτουν σε λακουβα αλλαζουνε λωριδες!
αυτο που μπορεις να κανεις που εμενα με βοηθησε πολυ ειναι να βαλεις αποστατες στους μπροστινους τροχους η να το χαμηλωσεις το μπροστα συστημα...
ετσι μου εκανε και εμενα και την χαμηλωσα λιγο και η συμπεριφορα της αλλαξε πολυ!
τωρα δεν ξερω αν αυτο θα σε βοηθηει η παιζει τιποτα αλλο στο γουρουνι σου...
lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://greekchinaquads.forumgreek.com
vastri




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011

Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: catbrier 250 συνεχεια   Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα EmptyΔευ Φεβ 14, 2011 11:47 pm

ευχαριστω για την απαντηση σου.
Εχω δοκιμασει διαφορες ρυθμισεις στο μπροστινο, μεταξυ αυτών και το χαμηλωμα, επιτυγχανοντας μικρες μονο βελτιωσεις..
Σε αγγλικο φορουμ διαβασα για καποιους ιδιοκτητες που ειχαν τα ιδια προβληματα ευσταθειας, δυστυχως ομως η περγραφή των βελτιωσεων που εφηρμοσαν ηταν τεχνικα ασαφεις ( αναφορα για αλλαγη ακρομπαρων απο αυτοκινητο).
Στο ebay γερμανιας πωλουσαν ψαλιδια με ενισχυμενα σινεμπλοκ, ενω παλι απο γερμανια διεκρινα οτι κατοχος ειχε αφαιρεσει και κολλησει ακρομπαρα απο μερσεντες...ενω αλλος αλλαξε σε ασγαλτινα λαστιχα

Συναντησα επισης και αναβατη bashan 200, ο οποιος ειχε κανει 20000 χλμ , ο οποιος μου ανεφερε τα ιδια προβληματα ευσταθειας και οτι δεν ειχε βρει λυση.

Συγνωμη που επιμενω αλλα ειδα στο youtube bashan να τρεχει με 100χλμ, και μπηκα σε προβληματισμο.

οποια συνεισφορα ειναι καλοδεχουμενη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vedimis
Admin
vedimis


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010
Τόπος : Πέραμα

Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα   Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα EmptyΤρι Φεβ 15, 2011 1:21 am

δεν ξερω να σου πω την αληθεια τι φταιει...και εγω πηγαινω με 100χλμ αλλα κανενα προβλημα δεν εχω.
τα ακρομπαρα και ολα αυτα για εμενα ειναι χαζομαρες γιατι δεν εχει σχεση με τα ακρομπαρα.
δεν ξερω τι μπορει να σου φταιει, παντως η αληθεια ειναι πως απο κινα μην περιμενεις και πολλα....
εγω οταν τρεχω πιγαινει ωραια και ομαλα..ομως εμενα τα μπροστινα μου λαστιχα ειναι λιωμενα με αποτελεσμα να ειναι σαν δρομου οποτε μπορει να παιζει και αυτο..
επειση ενα φιλαρακι εχει σε 250catbrier και εχει μπροσταασφαλτινα λαστιχα και πιανει και 120χλμ,την ειχα παει και εγω βολτα και ηταν μια χαρα...
μπορει να φταινε τα χωματινα λαστιχα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://greekchinaquads.forumgreek.com
xmoikan




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2014

Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα   Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα EmptyΤετ Απρ 09, 2014 9:19 pm

φιλε η πιεση των ελαστικων μπορει να ειναι υψιλη.οι προδιαγραφες λενε 0,4 bar.δοκιμασε το εμενα με εσωσε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Catbrier 250 επικινδυνη συμπεριφορα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» zitite eksatmisi gia atv bashan-catbrier

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
China Quads and ATV's :: Θέματα για τα γουρούνια μας :: Τεχνολογικά :: Bashan,Vedim,Catbrier-
Μετάβαση σε: